HAKKIMIZDA

Sayın Velimiz,

Öncelikli olarak; çocuklarımızın mutlu olacağı mekanlar oluşturup onları düşünen, düşündüğünü tasarlayıp hayata aktaran, değerlerine önem veren ve üreten nesiller olarak yetiştirmek için BİL Okulları Aydın Kampüsünü açıyoruz.

Bizler “Köklü Bir Geçmişten, Aydınlık Bir Geleceğe” sloganı ile çıktığımız bu yolculukta; 21.yy becerilerine sahip, ulusal ve evrensel değerleri içselleştiren, üreten, farklı bakış açılarına saygılı, akademik ve sosyal beceriler ile donatılmış, çevresindeki sorunlara duyarlı, çözümler üreten, mutlu çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Önceliğimiz köklerine bağlı, yerel değerlerden ilham alarak evrensel değerlerini içselleştirmiş; vatanı, milleti ve tüm insanlık için üreten bireyler yetiştirmektir. Her şeyden önemlisi ahlaki ve insani değerleri özümsemiş iyi birer insan olmaları için çaba sarf edeceğiz.

Hızla gelişen ve bilginin sürekli güncellendiği dünyada ve her gün yeni bir gelişmenin yaşandığı bu çağda öğrencilerimizin ve okul kültürümüzün en önemli parçası yaşam boyu öğrenme ilkesidir. Bizler öğrenmeyi ihtiyaç olarak hisseden çocuklarımızla mutlu okul, mutlu çevre, mutlu insanlar olarak çevremizde fark yaratan bir okul olma hayalini gerçeğe dönüştürüyoruz. Bu farkı yaratırken en büyük hedefimiz ise Aydın BİL Koleji olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde çağdaş,  geleceğe umutla bakan, bilimin ışığını kendine ilke edinmiş nesiller yetiştirmek olacaktır.

Vizyonumuz

Okullarımızda kazanacakları bütüncül bakış açısı ve üstün becerilerle bulunduğu mekân ve zamanda en doğru kararları alabilen lider insanların ana yurdu olmak.

Misyonumuz

Gerçeklikten ve insanlardan soyutlanmayan sosyal teknoloji ve bilimsel araçlarla öğrencilerimizin yaşamaya ve yaşatmaya odaklı gelişimleri; 21. yüzyılın temel becerileri ile inovatif düşünme sistemini kazanmaları, tüm dünyayla konuşabilecek dil yeterliliklerine ulaşmaları, yerel ve evrensel değerlerin bütünlüğünü kavramaları BİL Kolejimizin varoluş temellerini oluşturmaktadır.

Değerlerimiz

Sevgi 
Hakkaniyet 
İnsan Onuruna Saygı 
Gerçeğe Saygı 
Kişisel Bütünlük

KURUCU